مارا در شبکه هاي اجتماعي دنبال کنيد
اشکايي که بعد از شکست مي ريزيم همان عرق هايي است که براي پيروزي نريخته ايم - هيتلر

آلبوم موسیقی متن لیستِک (رایگان)

نام خواننده:
نام آهنگ:
Artist:
Music name:

آلبوم موسیقی متن لیستِک (رایگان)
کاری از : یونس محمدی
این آلبوم به بخش مسابقه جشنواره بین المللی موسیقی متن و صدای فیلم کرواسی راه پیدا کرده است.
این آلبوم در مارکت های بین المللی به قیمت 4.99 دلار فروخته میشود که با اجازه صاحب اثر به صورت رایگان در اختیار مخاطبین عزیز قرار میگیرد


( قوشمه نام ساز منحصر به فردی است که شناسنامه کرمانج هاست.نواختن قوشمه مهارت خاصی می خواهد. دمیدن یکنواخت و مداوم برای ایجاد صدایی یکدست کاری بسیار دشوار است، به همین دلیل نوازندگان موفق این ساز بسیار معدود و انگشت شمارند. مرحوم استاد علی آبچوری یکی از برجسته ترین نوازندگان قوشمه بوده است که به همراه یار قدیمی اش مرحوم حسین به بی (نوازنده دایره) در آلبوم شب،سکوت، کویر استاد شجریان نیز هنرنمایی کرده است. در میان نوازندگان نسل جدید و از شاگردان استادان قدیمی، فرهادباغچقی یکی از بهترین های نوازندگی قوشمه است وشاید تنها بازمانده آن مهارت! نوازنده ای ماهر با انگشتان سریع و مسلط بر ساز. آلبوم موسیقی متن لیستِک بی شک جادوی این هنرمند است با صدای ساز آسمانی اش

شاید دانستن این موضوع برای شما جالب باشد: قوشمه از استخوان بال عقاب (قوش) ساخته می شود وبه دلیل ارتفاع پرواز عقاب، کرمانجها این ساز را مقدس و آسمانی می دانند.)

دانلود قطعه اول

دانلود قطعه دوم

دانلود قطعه سوم

دانلود قطعه چهارم

دانلود قطعه پنجم

دانلود قطعه ششم

 

دانلود تریلر مستند

مشاهده مستند کامل در سایت آمازون در لینک زیر

http://yon.ir/SWa7W

 

علاقه دارید فرهنگی عمیق و دست نخورده را لمس کنید؟
لیستک فیلم مستند کوتاهی ست در باره فرهنگ و البته بخش مهم آن یعنی رقص کرمانجهای شمال شرق ایران. کردهای کرمانج در کشورهای مختلفی مانند ایران، عراق، ترکیه، ارمنستان، روسیه و سوریه زندگی می کنند. آنها در دوره صفویه و به پیشنهاد شاه عباس به خراسان آمدند تا از مرزهای شمال شرق ایران محافظت کنند.

از آنجا که آنها مردمی مبارز و شجاع بوده اند، فرهنگ و رسوم کرمانجی هم متاثر از همین روحیه بوده است. یکی از مهمترین آئین های کرمانج ها رقص آنهاست که در فیلم لیستِک به تشریح آن پرداخته ایم.این رقص که به عبارتی آیین عبادت و رزم است،بین ۷تا۱۲ مرحله اجرا می شود و به دلیل تحرک فراوان نیاز به قدرت بدنی و اندام ورزیده دارد لیستک در زبان کرمانجی به معنای رقص (بازی) است و امروز در مراسم شادی و فستیوال ها در میان کرمانج ها اجرا می شود.

این فیلم در منطقه ای به نام گُلیل ضبط شده، منطقه ای میان شهرستانهای شیروان و بجنورد (استان خراسان شمالی) در مجاورت مرز ایران و ترکمنستان. 

جشنواره ها

لیستِک موفق شده در سال ۲۰۱۸ به بخش مسابقه چند جشنواره بین المللی فیلم راه پیدا کند و در این میان برنده جایزه پلاتینیوم جشنواره هالیوود فیلم کامپتیشن شده است. نام و نشان این جشنواره ها را در این قسمت می بینید. فیلم لیستک پس از اتمام دوره جشنواره ها بر روی تلویزیون اینترنتی آمازون قرار گرفت تا در سراسر دنیا در اختیار مخاطبان فیلم های مستند باشد. همیشه صدور و معرفی این فرهنگ ، هدف گروه سازنده بوده و قصد داریم در مراحل بعدی با یاری پروردگار بخشهای دیگری از این فرهنگ را معرفی کنیم .

عوامل تولید لیستک

تهیه کنندگان : رضا شاه بین، مهران محمودی | کارگردان : یونس محمدی | نویسنده : مبینا موسی پور

تصویر بردار : مهدی شاه بیگی | دستیار تصویر : نوید آقایی | تصاویر هوایی : ایمان بدری | پشتیبانی فنی : محسن کاسیان زاد

هماهنگی تولید : محمد موسی محمدی | مدیر تولید : رضا خدادادی | تحقیق و مشاور کارگردان : امان الله باغچقی

تدوین : یونس محمدی | طراح گرافیک – پوستر : سعید رضوانی | گوینده انگلیسی متن : سامان کُجوری | ترجمه : شبنم چوزوکلی

نوازنده قوشمه : فرهاد باغچقی | نوازنده دایره : شاهین علیزاده | ضبط موسیقی : حمید ایزانلو | تنظیم الکترونیک : یونس محمدی

و با حضور گروه رقص آئینی ایستم:

حسین علیزاده ، شاهین علیزاده ، شهاب علیزاده ، میلاد جعفری ، هادی نجفی ، آریا سعادت ، هادی سعیدی ،نازنین قهرمانلو ، شراره علیزاده ، دانیال جهانجو

مجری طرح : کیدزی ال ال سی | ۱۳۹۶ شمسی برابر با ۲۰۱۷ میلادیکد امنیتی رفرش

هرگونه کپي برداري از قالب سايت طبق قانون خلاف است و پيگرد قانوني دارد

طراحي و کدنويسي : محمد آرتین